5 Ocak 2018 Cuma

Esrarengiz Parmaklar- Agatha ChristieBildiğiniz gibi Miss Jane Marple Agatha Christie'nin yarattığı küçük bir kasabada yaşayan hiç evlenmemiş sevimli ve cingöz bir ninedir , örgü örmeyi çok sever ve en büyük hobisi dedektifliktir. 

Esrarengiz olayları, cinayetleri yıllardır insanları gözlemliyor olmanın verdiği deneyimler sayesinde çözer. Ve ben bu karaktere bayılırım. Yine onun da var olduğu bir Agatha Christie romanı okudum. 

Okurken hep sinemada onu canlandıran oyunculardan birini hayal ederim. Bu sefer ki Joan Hickson 😊 işte burada


Gerçi kitabın sinemaya uyarlanmış halinde Miss Marple'ı canlandıran oyuncu 
Geraldine McEvan'mış ama olsun 😊

Geraldine McEvans


Yıllar boyunca bu karaktere bir çok oyuncu can vermiş. İşte onlar ...

Julia McKenzi


Margaret Rutherford

Angela Lunsbury

Helen Hayes

Bu arada kitabın konusu hakkında bir fikrimiz olsun diyorsanız işte arka kapak tanıtımı

Genç pilot Jerry Burton, bir uçak kazası sonucu yaralanır ve doktorunun tavsiyesine uyarak kız kardeşi Joanna’yı da yanına alarak sıradan, sakin ve küçük sırların paylaşıldığı bir taşra kasabası olan Lymstock’a yerleşirler.
Ne var ki bu huzur ortamı kısa bir süre sonra kasabada dolaşan bir dizi imzasız ve nefret dolu mektuplarla bozulur. Önceleri bunu kıskanç bir kadının yaptığı düşünülürken, Bayan Symmington’u intihara sürükleyen mektupla birlikte olay korkutucu bir hale dönüşür. Herkes bunun bir intihar olduğunu düşünse de buna inanmayan biri vardır: Bayan Marple.’’2018 yılında kitaplığımda tüm romanlarını tamamlamak gibi bir hedefim var, bakalım 😊
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder